SUVIRINIMAS

Suvirinimas MMA, MIG ir TIG būdais

  • Suvirinimas elektrodais (MMA) – MMA ( Manual Metal Arc) – rankinis lankinio suvirinimo būdas glaistytais elektrodais. Tai paprasčiausias, seniausias, populiariausias ir universaliausias suvirinimo būdas, naudojamas beveik visiems, įvairių konstrukcijų metalams, taip pat įvairiose sąlygose dirbančioms detalėms. Skirtingiems metalams ir jų konstrukcijoms (elektriniams katilams, vamzdynams) yra gaminami skirtingi elektrodai. Šios suvirinimo technologijos trūkumas yra tas, kad šis būdas yra palyginti nenašus, ilgai virina, reikalauja didesnio įgudimo, patirties, degant glaistui išsiskiria kenksmingos dujos
  • Suvirinimas pusautomačiu arba MIG/MAG suvirinimas – pusautomatinis suvirinimas, dar kitaip suvirinimas lydžiuoju elektrodu apsauginėse dujose (MIG – angl. metal inert gas; MAG – metal active gas). Tai vienas iš elektrolankinio suvirinimo būdų. Tokia suvirinimo technologija yra pusiau automatinė, taikoma ten, kur yra didelis darbo tempas, paprastesniems metalams, didelėms konstrukcijoms suvirinti, kur akcentuojama ne tik suvirinimo kokybė, bet ir suvirinimo greitis.
  • Suvirinimas nelydžiu elektrodu apsauginėse dujose (TIG) dar kitaip – suvirinimas volframo elektrodu inertinėse dujose, dažniausiai argono.

Suvirinimo volframiniu elektrodu ypatybės:

  • TIG suvirinimas pasižymi labai aukšta suvirinimo kokybe, ten kur reikia kruopštumo, suvirinamos atsakingos konstrukcijos (tokios, kurios nuolat būna aukštoje temperatūroje, dirba dideliais apkrovimais).
  • Naudojamas, kai suvirinamos specifinės medžiagos, aliuminio konstrukcijos (suvirinimas sudėtingesnis).
  • TIG suvirinimas nėra toks spartus kaip suvirinimas glaistytu elektrodu, tačiau jo metu gaunamos geros kokybės siūlės.